Prva asistencija za Vatrenog nakon više od godinu dana; Atletico slavio u derbiju

Atlético France / Twitter

Hrvatski branič Šime Vrsaljko bio je asistent za prvi pogodak madridskog Atletica u 3-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Villarreala u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Villarreal je do prednosti došao preciznim udarcem Paca Alcacera s vrha kaznenog prostora u 16. minuti, a na 1-1 Atletico je izjednačio u 40. minuti. Šime Vrsaljko je poslao “svijeću” u kazneni prostor gostiju na koju je brže od suparničkog vratara reagirao Correa te poslao loptu u mrežu.

Ovo je bila prva asistencija Vrsaljka još od 29. 12. 2018. Do kraja susreta za Atletico su još zabili i Koke i Joao Felix.

Atletico je trenutno na trećoj poziciji u La Ligi s ukupno 43 osvojena boda, a Villarreal je na 7. mjestu s 38 bodova.