Čudo u Mostaru! Zrinjski pobijedio Alkmaar nakon 0:3 na poluvremenu

Zrinjski je u prvom kolu Konferencijske lige pobijedio Alkmaar kod kuće 4:3 i tako uzeo tri boda u svojoj prvoj utakmici u Konferencijskoj ligi u povijesti. Alkmaar je na poluvremenu vodio 0:3, no uslijedio je preokret prvaka BiH. Dva gola zabio je Kožulj, a po jedan Ćorluka i Hrvanović.

Gosti su u prvom dijelu dominirali posjedom i brojem udaraca prema golu. Zrinjski je izgledao kao momčad iz neke niže lige, dok su nogometaši Alkmaara zabijali. Najprije je u 10. minuti pogodio Van Brederode pa u 32. minuti Mijnans, a zatim i De Wit u 44. minuti. Nakon prvog dijela činilo se da do kraja prednost Nizozemaca može samo rasti.

Spektakularan preokret
No u drugi dio momčad Krunoslava Rendulića ušla je puno bolje. Zvonimir Kožulj ušao je s klupe i u 48. minuti zabio za 1:3. Pogodio je iz slobodnog udarca prvi kut Alkmaarovog gola i iznenadio tako golmana.

Ćorluka je sjajno zabio u 68. minuti, lijevom nogom s desnog krila pogodio je rašlje. Izjednačenje je odličnim golom s ruba kaznenog prostora Zrinjskom donio Hrvanović u 71. minuti. On je, kao i Kožulj, ušao s klupe u drugom dijelu.

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi, osobe koje igraju nogomet, Ljudi igraju nogomet i tekst

Potpuni delirij na stadionu u Mostaru izazvao je Zvonimir Kožulj u 81. minuti. Kiš je pogodio stativu nakon odlične akcije, a Kožulj je bio prvi na lopti i gurnuo ju u mrežu za 4:3. Zrinjski je tako stigao do prvog mjesta u skupini E, iza Legije, koja je pobijedila Aston Villu 3:2.

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, Ljudi igraju nogomet, osobe koje igraju nogomet i tekst