Dinamo pobjedio Tottenham 3:0 i ušao u četvrtfinale!

Dinamo je večeras na stadionu Maksimir u uzvratu osmine finala UEFA Europa lige ugostio engleski Tottenham Hotspur. Mislav Oršić zabio je tri gola i odveo Dinamo u četvrtfinale Europske lige.

Tottenham je u prvom susretu u Londonu slavio rezultatom 2:0, a strijelac oba gola bio je Harry Kane. Kane će i večerašnji susret započeti od prve minute.

tri dana uoči uzvratne utakmice osmine finala Europske lige između Dinama i Tottenhama, treneru “Modrih” Zoranu Mamiću je Vrhovni sud u većem dijelu potvrdio presudu po kojoj mora u zatvor na četiri godine i osam mjeseci.

Na klupu Dinama zasjeo je Damir Krznar.

“Zaostatak od 0-2 iz Londona je velik, ali nije nenadoknadiv”, kazao je novi trener Dinama Damir Krznar uoči uzvratnog dvoboja osmine finala Europske lige protiv Tottenhama, piše N1.

DINAMO – TOTTENHAM 3:0

Tijek utakmice:

KRAAAAAAAAAAJ! Dinamo je u četvrtfinalu Europske lige!

120+1′
Lloris skida loptu s noge Ivanušecu. Još minuta do kraja

116′
Ma što radi Livaković!? Obranio je još jedan zicer i to Harryju Kaneu!

115′
Livaković brani udarac Balea! Još pet minuta!

110′
Panika u redovima Spursa! Korner za Dinamo. Još samo 10 minuta.

106′
GOOOOOOOL!!! Oršić hat-trick! Još jedna golčina! Oršić je prošao nekoliko igrača Spursa i s ruba kaznenog prostora zabio u bliži kut.

106′
Krenuo je drugi produžetak

105′
Gotov je prvi produžetak. Još samo 15 minuta. Ukoliko ne bude golova, idemo u raspucavanje udaraca s bijele točke.

96′
Leovac je sada pogriješio. Bio je neometan u kaznenom prostoru no nije pucao, dodavao je Gavranoviću koji je bio u zaleđu… Kakva šteta!

91′
Počeo je prvi produžetak

90+4′
Idemo u produžetke! Dinamo je nadoknadio minus iz Londona od prije tjedana dana. Dinamov Harry Kane večeras bio je Mislav Oršić.

90′
Stojanović i Mišić ulaze, a izlaze Ristovski i Bruno Petković

85′
Teophile-Catherine i Livaković spašavaju Modre! Kane je nadskočio obranu, no nije mogao pored spomenutog dvojca do gola.

82′
GOOOOOOOL!!! Dinamo je poravnao protiv Tottenhama! Atiemwen je asistirao, Oršić ponovno zabio.

72′
Livaković sjajno brani udarac Lo Celsa, čiji je udarac promijenio smjer nakon što je dirao Lauritsena.

70′
Dinamo je dominantan u ovim trenucima i dalje prijeti golom za poravnanje.

62′
GOOOOOOOL! Oršić zabija gol i Dinamo je prepolovio vodstvo Tottenhama! Oršić je u svom stilu, iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, zavrnuo loptu i pogodio suprotne rašlje.

60′
Gareth Bale ulazi u igru umjesto Lamele.

58′
Nakon još dva blokirana udarca igrača Dinama Petković je pucao i lopta je otišla preko gola. Dinamo je sve opasniji.

50′
Dobra akcija Dinama, no udarac Petkovića završava u bloku.

46′
Počelo je drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena!

44′
Livaković brani udarac Kanea! Iskosa je izašao jedan na jedan napadač Engleske i Livaković je sjajno reagirao.

42′
Pokušaj udarca glavom Auriera odlazi pored gola. Ulazimo u posljednjih nekoliko minuta prvog dijela.

36′
Lloris je odlično reagirao i spriječio Ademija da prvi stigne do lopte. Bio bi ovo siguran pogodak.

35′
Velika prilika za Majera! Sjajan udarac Majera ali odlazi pored gola.

32′
Jakić je požutio kako bi zaustavio kontru Tottenhama.

30′
Pola sata je iza nas i dalje je početnih 0:0. Oprezno igraju obje momčadi, blagu inicijativu imaju gosti.

28′
Pritisak Tottenhama u ovim trenucima, no isti nije rezultirao nečim ozbiljnijim. Obrana Dinama jako se dobro nosi s igračima Spursa.

22′
Franjić je raspalio no i on puca u blok. U međuvremenu je Lamela požutio zbog udarca laktom u skoku s kapetanom Dinama.

15′
Odličan prodor Ivanušeca i pokušaj udarca koji je završio u bloku. Dier je bio na pravom mjestu. Bilo bi zadnimljivo vidjeti kako bi Lloris reagirao.