Dinamo razbio Hajduk i praktički osigurao novi naslov prvaka

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na Maksimiru u sklopu 23. kola HNL-a pobijedio Hajduk sa 4:0 i pobjegao mu na ogromnih 11 bodova prednosti.

Modri imaju i utakmicu manje u odnosu na Splićane i jasno da su trijumfom u derbiju napravili ključni korak novom naslovu prvaka.

Dinamo je poveo u 8. minuti, a strijelac je bio Ademi. Dinamov veznjak primio je centaršut Perića na nekih 11-12 metara od gola Hajduka. Potom se oslobodio Melnjaka, a onda i Ferra, otišao je na lijevu stranu i lijevom nogom prizemnim udarcem pogodio dalji kut.

U 10. minuti domaći su povećali prednost na 2:0, a pogodio je Baturina na asistenciju Ademija. Baturina je pucao od zemlje iskosa s desne strane, na nekih 14 metara od vrata Hajduka, i pogodio gornji dalji kut. Lopta je pogodila Capana u koljeno, pa je udarila u zemlju i odbila se u rašlje.

Dinamo je u 38. minuti poveo 3:0, a Luka Ivanušec je pogodio mrežu Splićana.

Nakon sjajne kontre Luka Ivanušec je postigao svoj drugi pogodak i postavio konačnih 4:0 u najvećem hrvatskom derbiju.