EUROLIGA: Maccabi slavio u Kaunasu, solidnu utakmicu odigrao je hrvatski košarkaš Ante Žižić

U košarkaškoj Euroligi odigrano je šest susreta 24. kola. Solidnu partiju ostvario je hrvatski košarkaš Ante Žižić koji nastupa za Maccabi Playtiku iz Tel Aviva.

Izraelska momčad slavila je na gostovanju kod Žalgirisa u Kaunasu 94:78, a do pobjede su je predvodili James Nunnally s 32 koša te Scottie Wilbekin s 20. Žižić je na terenu proveo 18:43 minute ostvarivši učinak od 13 poena (šut iz igre 5/7, slobodna bacanja 3/5), uz četiri skoka i tri asistencije.

Najbolji kod Žalgirisa bili su Marek Blaževič s 20 koševa te Lukas Lekavicius i Tyler Cavanaugh koji su dodali po 16.

U Beogradu su Crvena zvezda i Armani Exchange Milano odigrali utakmicu u kojoj je izjednačen neslavni rekord Eurolige.

U čvrstoj obrambenoj utakmici Talijani su prvi koš postigli tek nakon šest minuta igre, a na kraju su slavili 63:57. Prva četvrtina završila je rezultatom 8:7 za domaćine, a sa skromnih 15 poena koje su momčadi zajedno postigle, izjednačen je rekord Eurolige iz 2011., kada su Siena i Bilbao također zajedno postigli 15 poena u prvoj četvrtini.