Francuska je prvi finalist Europskog prvenstva u rukometu: Slavili u neviđenoj drami

Guliver image

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Švedska i Francuska u polufinalu Eura. Francuzi su slavili nakon produžetaka 34:30.

Francuska je u prvom poluvremenu imala i sedam razlike prednosti (13:6), na odmor se otišlo s golemih 17:11 za Tricolore, no Šveđani su u nastavku na krilima nevjerojatnog golmana Andreasa Palicke kreirali neviđeni preokret i u zadnju minutu ušli s 27:25.

Francuzi su najprije smanjili, a onda je Gottfridsson napravio korake. Francuska je s istekom vremena dobila faul s više od deset metara, a Elohim Prandi je uspio napraviti nemoguće – zabio je pokraj zida pod gredu za produžetke. Taj gol je dotukao Šveđane i u produžecima nisu imali snage za novi preokret.

Francuska je tako izborila finale u kojem će u nedjelju igrati protiv boljeg iz dvoboja Danske i Njemačke, koji je na rasporedu od 20:30, piše Index.hr