Girona preokretom slavila protiv Seville, Rakitić asistent

Nogometaši Girone pobijedili su preokretom na svom terenu Sevillu s 2-1 u utakmici 17. kola španjolske Primere.

Sevilla je povela golom Francuza Tangyja Nianzua u 13. minuti, na asistenciju Ivana Rakitića. No, preokret i pobjedu Gironi donijeli su golovi Christiana Stuanija u 46. i Yangela Herrere u 88. minuti.

Rakitić, bivši hrvatski reprezentativac u Sevilli, na terenu je proveo svih 90 minuta.

Girona je upisala petu pobjedu u prvenstvu i s 21 bodom zauzima 11. mjesto na tablici. Sevilla je osmim porazom ostala na 15 bodova i nalazi se na 17. mjestu, u opasnoj zoni.

Nogometaši Rayo Vallecana pobijedili su na gostovanju Valladolid 1-0, u susretu 17. kola španjolske Primere.

Gosti su mogli povesti u 33. minuti, ali udarac s “bijele točke” Issia Palasona spasio je vratar Valladolida Jordi Masip. Ipak, Palason je u 65. minuti pogodio i donio tri boda Rayu.

Rayo Vallecano je na osmom mjestu Primere s 26 bodova, dok je Valladolid nakon četvrtog uzastopnog poraza na 16. mjestu sa 17 bodova.

1. FC Barcelona 16 13 2 1 35:6 29 41

2. Real Madrid 16 12 2 2 36:16 20 38

3. Real Sociedad 16 10 2 4 23:17 6 32

4. Villarreal 17 8 4 5 20:13 7 28

5. Betis Sevilla 16 8 4 4 19:13 6 28

6. Atletico Madrid 16 8 3 5 23:15 8 27

7. Athletic Bilbao 16 7 5 4 24:14 10 26

8. Rayo Vallecano 17 7 5 5 24:20 4 26