GOLIJADA! Gorica sačuvala prvoligaški status pobjedom nad Varaždinom

Nogometaši Gorice i matematički su osigurali ostanak u SuperSport HNL-u, u sjajnoj su utakmici svladali Varaždin s 5:2 te ostaju u najvišem razredu hrvatskog nogometa. Šibenik pak ide u niži rang.

Sjajnu smo utakmicu gledali u Velikoj Gorici.

Gorici je za potvrdu ostanka u prvoj ligi trebao barem bod protiv Varaždinaca koji su gajili još neke nade da mogu izboriti Europu, no na kraju je domaćin slavio s visokih 5:2 te u potpunosti zasluženo osigurao ostanak.

Domaći su poveli već u 2. minuti odličnim pogotkom Ndockyta, da bi u 21. Suk povisio na 2:0.

Gosti su smanjili preko Kolarića u 34. minuti i tako se otišlo na odmor.

No, u nastavku prava rapsodija momčadi Željka Sopića.

Zabio je Fruk u dva navrata, u 73. i 86. minuti, a strijelac je za domaće bio i Steenvoorden u 83. minuti.

Počasni pogodak za goste postigao je Težak u 89.

Gorica je potvrdila ostanak u prvoj ligi, a Šibenik više nema šanse sačuvati prvoligaški status.