Hajduk siguran protiv Slaven Belupa: Livaja ‘zapalio’ puni Poljud

TOM DUBRAVEC Cropix

Hajduk je pred 25.689 gledatelja na Poljudu u četvrtom kolu SuperSport HNL lige srušio Slaven Belupo 3:0 i tako nastavio pobjednički niz ove sezone.

Na rasprodanom Poljudu Hajduk je bio bolji od samog početka pa je Livaja zabio već u 15. minuti, ali je gol poništen zbog faul kapetana Hajduka. Promašio je Livaja i penal u 38. minuti, ali onda se iskupio u drugom djelu.

Hajduk je probio bunker gostiju. U 54. minuti Livaja je dodavanje Odjidje propustio kroz noge i utrčao iza leđa obrane, loptu mu je dao Melnjak, a Livaja je matirao Markovića.

Sada PAOK
Deset minuta kasnije Sigur je pronašao Livaju dijagonalom na lijevoj strani, ali on je ispred sebe imao Račića. Odličnim driblingom ga se riješio i pogodio drugi kut Markovića za 2:0.U 89. minuti Odjidja je uposlio Dajakua koji je ušao s klupe, a krilni napadač je sjajnim prizemnim udarcem s 20 metara matirao Markovića i prekinuo sušu od dvije godine bez gola.

Hajduk sada ide na PAOK gdje se mora “potući” za prolaz dalje dok Slaven Belupo šest dana dočekuje Istru.