Hrvatska bez velikih poteškoća savladala Kanadu

U prvoj utakmici borbe od 9. do 12. mjesta Hrvatska je bez problema, dokazavši klasu u odnosu na suparnika, svladala Kanadu 13:5.

Izbornik Ivica Tucak obavio je nekoliko izmjena u odnosu na sastav koji je igrao protiv Crne Gore.

Umjesto Marka Bijača na vratima je bio Toni Popadić i dakako svoju rolu odradio vrhunski.

Devet obrana ukupno, od toga i jedan obranjeni peterac,

Na tribine su za ovu priliku preselili još i kapetan Ivan Krapić i Ante Vukičević, a umjesto njih su u vodi osvanuli Filip Kržić i Andrija Bašić.

Nije bilo baš nikakvih rezultatskih poteškoća.

Najviše što je Kanada učinila bilo je jedno poravnanje, na samom početku utakmice (1:1).

Prvo značajnije odvajanje uslijedilo je u drugoj četvrtini (6:2), a konačna “presuda pala” je u trećoj dionici.

Tada su Barakude zaredale s golovima Jerka Marinića Kragića (iz peterca), pa Zvonimira Butića, dvaput Luke Bukića i jednom Rina Burića za 11:3, tri minute prije kraja treće četvrtine.

Sad je valjalo samo “odbrojati” minute do kraja utakmice.

Hrvatska će svoj nastup u Japanu završiti u borbi za deveto mjesto s pobjednikom dvoboja Japan-Australija.