Hrvatska pobjedila Gruziju u prijateljskom susretu

Srdjan Vrancic / CROPIX

U prijateljskom susretu u Puli nogometaši Hrvatske su preokretom pobijedili Gruziju s 2-1

Gruzijci su poveli u ranoj 19. minuti preko Giorgija Papunašvilija, no Hrvatska je izjednačila u 25. minuti nespretnim autogolom kapetana gostiju Gurama Kašije.

Ivan Perišić udarcem glavom nakon ubačaja Josipa Juranovića dovodi Hrvatsku u vodstvo. U 80. minuti se ozlijedio Nikola Vlašić, a u 84. minuti i Juranović, a s obzirom na to da je izbornik Zlatko Dalić napravio svih šest izmjena, Hrvatska je utakmicu okončala sa samo devet igrača.

Hrvatska je na ovoj utakmici igrala bez većine igrača koji su u subotu pobjedom nad Slovačkom (3-1) u Rijeci osigurali nastup na EURU 2020.

Susret se igrao pred 5000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Sant iz Malte.

Strijelci: 0-1 Papunašvili (19), 1-1 Kašia (25-ag), 2-1 Perišić (53)