Leicester srušio Manchester United utakmici punoj uzbuđenje

U dvoboju 8. kola engleske Premier lige Leicester City je na svom stadionu King Power pobijedio Manchester United sa 4-2 (1-1), a četiri od šest pogodaka palo je u razmaku od 13 minuta u završnici utakmice.

Greenwood je u 19. minuti doveo goste u vodstvo, a u 31. minuti je izjednačio Tielemans. Do 78. minute su mreže mirovale, a onda su se razgoropadili strijelci, pogotovo domaći. Leicesterov turski branič Soyuncu je u 78. minuti pogodio za 2-1. U 82. minuti je izjednačio Rashford, no već u sljedećem napadu na drugoj strani precizan je Vardy za 3-2. Konačnih 4-2 postavio je Daka u prvoj minuti sučevog dodatka.

Manchester City je na svom stadionu rutinski svladao Burnley sa 2-0. Bernardo Silva je u 12. minuti postigao vodeći pogodak, a Kevin De Bruyne je u 70. minuti pogodio za 2-0. ‘Građani’ su se priključili trenutačno vodećem Liverpoolu koji ima bod više od aktualnih prvaka.

Veliki preokret su u Birminghamu izveli nogometaši Wolverhamptona, koji su do 80. minute imali dva gola zaostatka za Aston Villom, da bi na kraju odnijeli dva tri boda s Villa Parka. Danny Ings (48) i John McGinn (69) donijeli su domaćima dva gola prednosti, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu, čak ni za bod.

Marokanac Romain Saiss (80) smanjio je zaostatak “vukova”, a kapetan gostiju Conor Coady (86) pogodio je za izjednačenje. U posljednjim trenucima utakmice Portugalac Ruben Neves (90+5) postigao je gol za potpuni preokret.

Southampton je pogotkom Albanca Armanda Broje na svom stadionu svladao Leeds, a Norwich i Brighton su odigrali utakmicu bez pogodaka.

Engleska – 8. kolo
Watford – Liverpool 0-5 (Mane 9, Firmino 37, 52, 90+1, Salah 54)
A. Villa – Wolverhampton 2-3 (Ings 48, McGinn 69 / Saiss 81, Coady 86, Neves 90+5)
Leicester – Man. United 4-2 (Tielemans 31, Soyuncu 78, Vardy 83, Daka 90+1 / Greenwood 19, Rashford 82)
Man. City – Burnley 2-0 (Silva 12, De Bruyne 70)
Norwich – Brighton 0-0
Southampton – Leeds 1-0 (Broja 53)