Lokomotiva šokirala Hajduk i odnijela tri boda s Poljuda

Nogometaši Hajduka poraženi su 1:2 na Poljudu od Lokomotive u susretu 27. kolu SuperSport HNL-a.

Dino Mikanović je već u 4. minuti dobio prvi žuti karton, a drugi žuti karton i isključenje je zaradio je u 24. minuti susreta.

U 26. minuti Čop je s druge vratnice dao povratnu za Mudražiju koji iz blizine pogađa glavom za šok na Poljudu.

U 55. minuti Livaja je gurnuo Benrahoua u prostor, Marokanac daje za Pukštasa, a njegov centaršut zaustavlja Mateo Marić rukom. Sve je bilo čisto i Pajač je odmah pokazao na bijelu točku, ali Livaja pogađa vratnicu.

Robert Mudražija udvostručio je vodstvo gostiju u 61. minuti i prometnuo se u junaka susreta za Lokomotivu.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Marko Livaja je sjajno zabio za smanjenje rezultata na 1:2, ali do izjednačenja Splićani nisu uspjeli doći.

Posrtaj Bijelih u utrci za naslov

Hajduk je nakon ovog poraza na drugom mjestu s 55 bodova, dok je Rijeka vodeća s 59 bodova.