Manchester City na vrhu uz novi pogodak nevjerojatnog Haalanda, Chelsea uvjerljiv protiv Wolverhamptona

Facebook

Chelsea je u desetom kolu engleske Premier lige pred svojim navijačima svladao Wolverhampton s 3-0, dok je na vrh ljestvice privremeno izbio Manchester City pobijedivši Southampton s 4-0, uz novi pogodak norveškog stroja za golove Erlinga Haalanda.

Chelsea su do pete pobjede u sezoni doveli Kai Havertz (45+3), Christian Pulišić (54) i Armando Broja (90). Mateo Kovačić je u igru ušao u 66. minuti.

Manchester City je na Etihadu svladao Southampton s 4-0. Joao Cancelo je načeo goste u 20. minuti, a do poluvremena je mrežu pogodio i Phil Foden (32). U 49. minuti je Riyad Mahrez bio strijelac za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je nevjerojatni Erling Haaland.

Norvežaninu je to 20. pogodak u 13 službenih nastupa za Manchester City, a među strijelce se nije upisao samo na početku sezone u porazu od Liverpoola u “Community Shieldu” te u drugom kolu Premier lige protiv Bournemoutha, ali je tada bio među asistentima. U Premier ligi je u devet utakmica postigao 15 pogodaka i uvjerljivo je vodeći strijelac.

Uvjerljiv je u subotu bio i Newcastle United koji je s 5-1 svladao Brentford. Dvaput se u strijelce upisao Bruno Guimaraes (21, 56), a po jednom Jacob Murphy (28) i Miguel Almiron (82). Posljednji pogodak za Newcastle zapravo je bio autogol gostujućeg braniča Ethana Pinnocka. Brentford je utješni pogodak postigao iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Ivan Toney (54-11m).

Bournemouth je preokretom došao do domaće pobjede (2-1) protiv Leicester Cityja koji ima najlošiju obranu u ligi koja je primila već 24 pogotka. Gosti su poveli u desetoj minuti golom Patsona Dake, a preokret su u samo četiri minute kreirali Philip Billing (67) i Ryan Christie (71).

Bournemouth je privremeno s 12 bodova skočio na osmo mjesto, dok je Leicester sa samo četiri boda ostao na predzadnjem mjestu.

Vodeći Manchester City ima 23 boda iz devet utakmica. Drugi je Arsenal s 21 bodom i utakmicom manje. Tottenham također ima utakmicu manje i 17 bodova, a Chelsea je četvrti sa 16 bodova iz osam nastupa.

Engleska – 10. kolo

Bournemouth – Leicester 2-1 (Billing 67, Christie 71 / Daka 10)

Chelsea – Wolverhampton 3-0 (Havertz 45+3, Pulišić 54, Broja 90)

Man. City – Southampton 4-0 (Cancelo 20, Foden 32, Mahrez 49, Haaland 65)

Newcastle – Brentford 5-1 (Guimaraes 21, 56, Murphy 28, Almiron 82, Pinnock 90-ag / Toney 54-11m)