Martić se plasirala u 2. kolo u Aucklandu; Vekić zaustavljena u Brisbaneu

Petra Martić / Twitter

Nakon dva sata i 45 minuta igre Petra Martić uspjela je savladati Amerikanku Usue Maitane Arconadu rezultatom 5-7, 6-4, 6-4. Ovom pobjedom Martić se plasirala u 2. kolo WTA turnira u Aucklandu gdje je očekuje Francuskinja Alize Cornet.

Martić je uprvom setu imala prednost od 5-3, ali nije uspjela realizirati dvije set-lopte te je Amerikanka osvojila prvi set rezultatom 7-5. U drugom setu Martić je bio dovoljan jedan “break”, a u trećem je povela rezultatom 5-1 te je izgledalo da je meč gotov. No, 21-godišnja Arconada uspjela je smanjiti na 5-4 i skoro došla do izjednačenja, ali je Martić postavila konačnih 6-4 nakon što je realizirala drugu meč loptu.

Donna Vekić zaustavljena je već u 1. kolu na WTA turniru u Brisbaneu. Bolja od nje bila je Kazahstanka Julija Putinceva koja je slavila rezultatom 6-3, 3-6, 7-5. Bila je ovo prva pobjeda Kazahstanke u dosadašnjih pet susreta između Vekić i Putniceve.