Nezaustavljivi Arsenal nadigrao Tottenham i povećao svoju prednost na ljestvici

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal povećao je svoju prednost pred prvim pratiteljem Manchester Cityjem na osam bodova 2-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv velikog rivala Tottenham Hotspura u susretu 19. kola.

Arsenal je poveo u 14. minuti nakon neshvatljive pogreške vratara Tottenhama Huga Llorisa. Saka je “mrtvog kuta” uputio snažan udarac koji bi prošao paralelno s gol-linijom, ali Lloris je odlučio pokušati uhvatiti loptu koja ga je pogodila u prsa i odbila se preko linije.

Konačni rezultat postavio je kapetan Arsenala Martin Odegaard preciznim prizemnim udarcem s 20-ak metara.

Arsenal sada ima 47 bodova, osam više od drugog Manchester Cityja, a devet više od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda. Tottenham je peti s 33 boda.

Ivan Perišić ušao je u igru za Tottenham tek u 75. minuti.

Ranije u nedjelju je Newcastle United s minimalnih 1-0 (0-0) na svom terenu svladao Fulham. Newcastle je do pobjede stigao sretno i spretno golom Alexandera Isaka u 89. minuti, a 20 minuta ranije Fulham je imao veliku priliku povesti jer je dobio kazneni udarac zbog prekršaja Trippiera na Decordova-Reidu.

No, srpski napadač Aleksandar Mitrović se prilikom izvođenja jedanaesteraca poskliznuo, udario loptu desnom nogom kojom se pogodio u lijevu, a iako je lopta završila u mreži sudac je poništio pogodak zbog nepravilnog izvođenja.

Bio je to već treći nerealizirani jedanaesterac Mitrovića u Premier ligi ove sezone čime je već sada, na polovici sezone izjednačio negativan rekord u toj kategoriji koji su u sezoni 2018/19. postavili Paul Pogba i Gylfi Sigurdsson.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 89. minuti u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi Chelseaja protiv Crystal Palacea, a strijelac jedinog gola bio je Kai Havertz u 65. minuti. Deseti Chelsea se sada izjednačio bodovno s devetim Liverpoolom, oba kluba imaju po 28 bodova, dok je Crystsal Palace 12. sa 22.

REZULTATI 19. KOLA:

Petak:

Aston Villa – Leeds United 2-1 (Bailey 3, Buendia 64 / Bamford 83)

Subota:

Manchester United – Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)

Everton – Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)

Wolverhampton Wanderers – West Ham United 1-0 (Podence 48)

Brighton and Hove Albion – Liverpool 3-0 (March 47, 53, Welbeck 81)

Nottingham Forest – Leicester City 2-0 (Johnson 56, 85)

Brentford – Bournemouth 2-0 (Toney 39-11m, Jensen 75)