PERU IZNENADIO KOLUMBIJU PRED KRAJ UTAKMICE: Peru je time skočio na četvrto mjesto ljestvice, posljednje koje izravno vodi prema Svjetskom prvenstvu

Nogometaši Perua ostvarili su veliku pobjedu kod Kolumbije od 1-0 u kvalifikacijama za odlazak na ovogodišnje Svjetsko prvenstvo kojem će domaćin biti Katar.

Peru je time skočio na četvrto mjesto ljestvice, posljednje koje izravno vodi prema Svjetskom prvenstvu. Tijekom utakmice Kolumbija je konstantno, ali i neuspješno napadala, dok su se gosti orijentirali na kontre i strpljivo čekali svoju šansu. Jednu su i dočekali. U 85. minuti Edison Flores je pobjegao kolumbijskoj obrani te je pogodio u bliži kut za velika tri boda. Tom prilikom je i loše reagirao domaći vratar Ospina.

Bolivija se mogla ozbiljnije uključiti u borbu za odlazak u Katar da je pobijedila Venecuelu u gostima. No, teško je nastradala, a posljednja reprezentacija na ljestvici slavila je s 4-1. Igrač utakmice bio je Jose Salomon Rondon, inače igrač Evertona, koji je postigao tri od četiri domaća pogotka. Raspad sistema Bolivije u nastavku očitovao se i u crvenom kartonu Justiniana u 60. minuti.

Prve četiri momčadi će se automatski plasirati na Svjetsko prvenstvo, a petoplasirana reprezentacija će igrati dodatne kvalifikacije.