Rijeka teškom mukom prošla petoligaša nakon jedanaesteraca

Damir Krajač/Cropix

Danas su odigrane preostale utakmice šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Rijeka je tek nakon izvođenja jedanaesteraca (6:5) u Kutini ušla u osminu finala.

Petoligaš Moslavina je golom Lončarevića iz 33. minute povela protiv Rijeke, a izjednačio je Bušnja u 65. minuti. Riječani nisu uspjeli slomiti otpor petoligaša ni u produžecima i odlučivali su jedanaesterci gdje su se ipak bolje snašli gosti.

Moslavina se natječe u četvrtoj Nogometnoj ligi Zagreb Podskupina B, što je peti rang hrvatskog nogometa, i trenutačno drži sedmo mjesto na ljestvici.

Opasno je živio Varaždin protiv četvrtoligaša Primorca u Biogradu na Moru gdje je gubio do 86. minute kada je Niko Domjanić izjednačio na 1:1, a s golovima Ivana Posavca (102, 106) u produžecima je ipak prošao dalje. Za konačnih 4:1 pogodio je Tonio Teklić u 111. minuti.

Lokomotiva je već u četvrtoj minuti primila pogodak kod Bistre. Pogodak za domaćina je zabio Kukec, ali prvoligaš s Kajzerice nije sebi dozvolio napeto poslijepodne te je na kraju slavio s uvjerljivih 6-1. Prvo je Aliyu izjednačio u 29. minuti, a potpuni se preokret dogodio u nastavku susreta. Dva pogotka je postigao Kulenović, a po jedan TuciBubanja Groznica.

Mnogo opasnije po favorita bilo je na utakmici Grobničana i Istre 1961 gdje je pulski sastav, finalist od prije dvije sezone, jedva pobijedio 2-1. Gol odluke postigao je Kadušić u 85. minuti, a tijekom prvog dijela su strijelci bili Galešić za domaćina, a Erceg za goste.

Drugoligaši Rudeš i BSK su lako prošli u osminu finala. Rudeš je slavio kod Bednje s 3-0 golovima LiklinaSantos Arauja i Kovačević, dok je BSK pobijedio Belišće u gostima 5-1. Na tom je susretu dva gola postigao Sunday. No, ispala je Cibalia koja je poražena kod Splita s 0-2. Golove su za Splićane dali Jović Jelavić krajem prvog poluvremena.

Bjelovar je nakon produžetaka s 4:2 nadigrao Vinogradar.

Ranije su plasman u osminu finala HNK-a izborili Dinamo, Hajduk, Osijek, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik, Mladost Ždralovi i Nedelišće.

HNK, šesnaestina finala:
Moslavina Kutina – Rijeka 1-1, 1-1, jedanaesterci 5-6 (Lončarević 33 / Bušnja 65)
Bistra – Lokomotiva 1-6 (Kukec 4 / Aliyu 29, Tuci 55, Kulenović 71., 90+2, Bubanja 78, Groznica 90)
Grobničan – Istra 1961 1-2 (Galešić 22 / Erceg 20, Kadušić 85)
Bednja Beletinec – Rudeš 0-3 (Liklin 37, Santos Araujo 40, Kovačević 90+4)
Primorac Biograd – Varaždin 1-1, produžeci 1-4 (Torbarina 2 / Domjanić 86, Teklić 101, 111, Posavec 106)
Bjelovar – Jaska Vinogradar 2-2, produžeci 4-2
Split – Cibalia 2-0 (Jović 41, Jelavić 42)
Belišće – BSK 1-5 (Bačić 45-11m / Kalanj 10-ag, Ilić 20, Tokich 51, Sunday 82, 90, )