Samuel Kolega u francuskom Chamonixu ostvario najbolji rezultat karijere

Samuel Kolega u francuskom je Chamonixu ostvario najbolji rezultat karijere, osvojio je deveto mjesto.

Dosad mu je najbolji rezultat bilo 13. mjesto u Flachauu. U drugu je vožnju ušao kao 19., no odskijao je fantastičnu drugu vožnju. Filip Zubčić završio je na 14. mjestu sa zaostatkom od dvije sekunde za vodećim Ramonom Zehnaeusernom. Za Zubčića je to bio najbolji slalomaški rezultat sezone. U drugu vožnju se nisu uspjeli plasirati hrvatski skijaši Istok Rodeš i Matej Vidović, prenosi Index.hr

Apsolutnu je senzaciju u Chamonixu napravio grčki skijaš A.J. Ginnis, koji je završio na drugom mjestu, iako je krenuo sa startnim brojem 45. Ginnis je odvozio strašnu drugu vožnju te je dugo držao prvo mjesto, a jedno vrijeme je i Samuel Kolega bio odmah iza njega. Na kraju je za prvoplasiranim Zehnhaeursenom zaostao sekundu i 2 stotinke. Na trećem je mjestu završio Švicarac Daniel Yule, sa zaostatkom od sekunde i 6 stotinki.

Marco Odermatt vodi u ukupnom poretku
Za Švicarca Zehnhaeuserna ovo je bila peta pobjeda u slalomu u karijeri, dok je za grčkog skijaša ovo tek četvrti put da je u slalomu uzeo bodove. Najbolji plasman u karijeri bilo mu je 11. mjesto. Ukupni poredak slalomaša s 430 bodova predvodi Lucas Braathen, koji nije danas nastupio zbog ozljede. Kolega je na 27. poziciji, dok je Zubčić 28.

U ukupnom poretku vodi Švicarac Marco Odermatt sa 1386 bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 1073 boda, a treći Kristoffersen sa 779 bodova. Zubčić je u ukupnom poretku 31. sa 191 bodom, a Kolega je 74. sa 67 bodova, P