SENZCIJA U FRANCUSKOJ Četvrtoligaš izbacio Marseille iz Kupa

Nogometaši četvrtoligaša Canet Roussillona priredili su senzaciju pobijedivši Marseille sa 2-1 u susretu 16-ine finala francuskog nogometnog Kupa.

Canet Roussillon se trenutačno nalazi na 12. mjestu jedne od četiri skupine četvrte lige i plasman u osminu finala je najveći uspjeh ovog kluba u francuskom Kupu.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Jeremyja Posteraroa, a u 38. minuti je izjednačio Arkadiusz Milik. Očekivalo se kako će OM u nastavku ubaciti u brzinu više i ostvariti pobjedu. No, srčani domaćini su golom Yohana Baia u 71. minuti poveli 2-1 i potom obranili prednost za veliku senzaciju.

Za Marseille je do 85. minute igraio hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Za razliku od OM-a, Lille nije dozvolio nikakvo iznenađenje i na gostovanju je pobijedio četvrtoligaša Gazelec Ajaccio sa 3-1, a Domagoj Bradarić je za pobjednički sastav odigrao cijeli susret.

Golove za Lille zabili su Durimel (9-ag), Xeka (71) i Lopy (84-ag), dok je pogodak za domaćine postigao Pollet (87).

Dalje ide i Angers koji je sa 5-0 porazio niželigaša Club Franciscain sa 5-0. Strijelci su bili Fulgini (31), Amadou (45+1, 60), Bahoken (52) i Fatar (87).

Mateo Pavlović je odirao cijeli susret za Angers.

Monaco Nike Kranjčara u ponedjeljak gostuje kod Nice.