TEŽAK UDARAC ZA BARCELONU Xavi doživio prvi poraz

Nogometaši Barcelone doživjeli su neugodan domaći poraz na Nou Campu od Betisa (0:1) u 16. kolu Primere.

Betis je nanio prvi trenerski poraz Xaviju otkad se vratio u Barci, a gol vrijedan pobjede dao je Juanmi u 79. minuti. Katalonci su propustili mnogo šansi na utakmici pogotovo “otpisani” Coutinho i Dembele, kojima je Xavi dao priliku.

Susret je obilježila i teška ozljeda igrača domaćih Gavija u 36. minuti.

Pobjeda je katapultirala Betis na treću poziciju, a Barcelona je ostala sedma.

Težak je to udarac za katalonsku momčad koja je odmarala određene igrače za utakmicu Lige prvaka protiv minhenskog Bayerna.

Ako Benfica pobijedi već otpisani Dinamo Kijev, a Barcelona ne uzme sva tri boda protiv Bayerna, ispast će iz Europe. To im se nije dogodilo čak 20 godina…

Ranije je Sevilla golom Ocamposa u 16. minuti svladala kod kuće Villareal s 1-0 i zadržala drugo mjesto. Ivan Rakitić je igrao do 57. minute, piše Gol.hr.