Tri Austrijanca na postolju u slalomu. Zubčić na 14. mjestu

Velik dan za austrijsko skijanje u tirolskom Gurglu. Na postolju su u slalomu Svjetskog skijaškog kupa završila čak tri domaća skijaša. Prvo mjesto odnio je najbolji iz obje vožnje Manuel Feller, drugi je bio Marco Schwarz, a austrijski hat-trick kompletirao Michael Matt.

Od hrvatskih predstavnika Filip Zubčić zauzeo je 14., a Samuel Kolega 22. mjesto. Istok Rodeš nije se uspio plasirati u drugu utrku. Za Austrijance je ovo prvo slavlje nakon utrke u Adelbodenu, a post su prekinuli popunjavanjem cijelog postolja.

Naročito zadovoljan drugom vožnjom može biti Matt, koji je u prvoj vožnji bio 17., samo jedno mjesto bolji od Zubčića. Matta je s vrha skinuo tek petoplasirani iz prve vožnje, njegov sunarodnjak Schwarz. Spomenimo kako je sjajan bio i Britanac Dave Ryding, koji je osvojio četvrto mjesto nakon što je bio 15. u prvoj vožnji, prenosi Index.hr.