U sjeni izbora za predsjednika Dinamo svladao Slaven Belupo na Maksimiru

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu 4:2 protiv Slaven Belupa na Maksimiru u susretu 26. kola SuperSport HNL-a.

Pred početak susreta Dinamovi navijači pljeskom su pozdravili novog predsjednika kluba Velimira Zajeca.

Krenula nova era za Modre

U 7. minuti susreta Dinamo je došao do vodstva pogotkom Tibora Halilovića. Prvi mu je ovo pogodak u SuperSport HNL-u, potegnuo je s 20-ak metara po zemlji i pogodio u desnki kut vratara Suška.

Nongoh dvije minute kasnije odgovara s druge strane. Pucao je s gotovo iste pozicije i u istom smjeru kao Halilović malo prije toga, ali s bitnom razlikom – pored vratnice.

U 11. minuti Murić je izgubio loptu na sredini terena, no Brodić nije uspio uposliti Mišića. U nastavku akcije Kaneko je osvojio dosta prostora po desnoj strani, ali nije uspio ništa “iskemijati” u suradnji s Halilovićem.

Dvije minute nakon toga Štrkalj je zapucao glavom nakon ubačaja s desne strane, Theophile ga je zaboravio, ali centarfor Slavena nije bio precizan.

Novi gol domaće momčadi stigao je 18. minuti susreta. Mišić je ubacio s desne strane, loše se snašla obrana Slavena, lopta se odbila do Gabriela Vidovića, koji iskosa pogađa za dvostruko vodstvo Modrih.

U 22. minuti kombinirali su Štrkalj i Nongoh, Halilović je uzeo loptu i samo ju predao gostima, Štrkalj je petom pronašao Ivana Leipinjicu, koji pogađa u suprotni kut za smanjenje vodstva na 2:1 i povratak Slavena u igru.

Pet minuta kasnije Štrkalj je zabio za 2:2, ali sudac je podignuo zastavicu i označio zaleđe.

U 30. minuti Nongoh gubi loptu nakon duela s Pierre-Gabrielom, Kaneko je pokušao povući kontru pa izborio prekršaj.

Bivši igrač Modrih Matej Šakota zabio je za izjednačenje u 59. minuti susreta.

U 70. minuti Sandro Kulenović je donio vodstvo Dinamu iz jedanaesterca.

Za  4:2 zabio je Martin Baturina u 82. minuti susreta.

Konačnih 5:2 postavio je Martin Baturina svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Novo doba na Maksimiru: Velimir Zajec je novi predsjednik Dinama!