VELIKA POBJEDA ZA HRVATSKOG TENISAČA! Borna Ćorić po treći put u karijeri savladao Rafaela Nadala

Biljana Blivajs / CROPIX

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP – 152.) plasirao se u osminu finala ATP turnira u Cincinnatiju pobijedivši trećeg tenisača svijeta, Španjolca Rafaela Nadala 7:6 (9), 4:6, 6:3 nakon dva sata i 54 minuta igre.

Nakon izjednačenog prvog seta bez breaka u kojem je Ćorić bio bolji u trinaestoj igri, Nadal uzvraća u drugom setu s jednim breakom i poravnava rezultat na 1-1.

Ključan trenutak meča dogodio se u šestom gemu trećeg seta kada hrvatski tenisač koristi prvu break priliku za oduzimanje servisa u ovoj dionici igre.

Bio je ovo peti međusobni susret Ćorića i Nadala te treća pobjeda hrvatskog tenisača.

Ćoriću je ovo bila najveća pobjeda od povratka od ozljede, dok je Nadal zaigrao prvi meč nakon što je bez borbe predao susret polufinala Wimbledona Nicku Kyrgiosu.