Vlašić: Nikada nisam nešto ovako doživio. Ovo je neuspjeh, Španjolce smo imali u šaci

U dramatičnom susretu osmine finala Španjolska je svladala Hrvatsku nakon produžetaka s 5:3 i plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva gdje čeka boljeg iz ogleda Francuske i Švicarske.

Imali su Španjolci do 85. minute susreta visokih 3:1, ali onda je Hrvatska priredila veliko iznenađenje, zabili su Mislav Oršić i Mario Pašalić i odveli utakmicu u produžetke.

U produžecima se Hrvatska nije najbolje snašla,  Španjolska je ponovno iskoristila konfuziju hrvatske obrane i u samo pet minuta zabila dva pogotka. Za novi preokret nije bilo dovoljno snage.

“Nikada nisam nešto ovako doživio. Kad smo zabili ta dva gola za izjednačenje srce veliko ko kuća, ali kad su oni zabili srce mi je doslovno puklo. Tuga neviđena, rekao je Vlašić.

Na pitanje što im je rekao izbornik Zlatko Dalić uoči produžetaka rekao je da smo tako nastave, da ih imamo, da su mentalno pali i da ćemo imati svoje šanse samo ih moramo iskoristiti.

“Rekao je da ih imamo, da su mentalno pali. Da ćemo imati svoje šanse, samo ih moramo iskoristiti”.

Za kraj novinari su ga pitali za ocjenu ovog Europskog prvenstva.

“Ovo je neuspjeh, naročito nakon današnje utakmice jer smo Španjolce imali u šaci.