Warriorsi se vraćaju na pobjedničke staze, Šarić ubacio 13 koševa

Na NBA parketima nova uzbuđenja. Golden State Warriorsi svladali su Washington Wizardse sa 129:118 (28:25, 35:36, 38:22, 28:35) i tako produljili niz pobjeda na četiri.

Sjajni Steph Curry zabio je 30 poena i dodao 7 asistencija, 4 skoka i blokadu za Golden State, koji su nakon slabog ulaska u sezonu sada na omjeru pobjeda i poraza 14-14. Washington je na 5-23.

Najbolji igrač Golden Statea postigao je pritom osam trica iz 13 pokušaja, a nije ni igrao u četvrtoj četvrtini. Jonathan Kuminga ubacio je 22, Klay Thompson 20 koševa, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je za 20 minuta na parketu ostvario 13 poena, tri skoka i asistenciju.

Kod Wizardsa je Jonathan Poole u svom povratku na dobro poznat parket ubacio 25, no imao je samo 33 posto šuta te još slabijih 3-12 za tricu.

Na poluvremenu je bilo samo dva koša razlike, no Warriorsi su potopili goste s 11 trica u drugom dijelu.