Warriorsi slavili kod Miamija, Lakersi bolji od Bucksa

Golden State Warriors su u gostima sa 113-92 nadigrali Miami Heat, a Klay Thompson je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 28 koševa. Jonathan Kuminga je ubacio 18 koševa za Golden State, a hrvatski košarkaš Dario Šarić nije konkurirao za sastav.

Warriorsi su vodili većim dijelom utakmice i preuzeli su kontrolu u zadnjoj četvrtini. Držali su Heat na samo 6-od-22 šuta iz igre u tom razdoblju, povećavajući svoju prednost na 22 poena. Kod Miamija najbolji je bio Bam Adebayo s 24 ubačaja, a Haywood Highsmith je dodao 15 koševa.

Los Angeles Lakers su nakon produžetaka sa 128-124 svladali drugu momčad Istoka Milwaukee Buckse iako su zaostajali deset koševa tri i pol minute prije kraja regularnog dijela.

Do pobjede ih je vodio Anthony Davis s 34 koša i 23 skoka, a Austin Reaves, koji je zabio tricu za vodstvo 38,6 sekundi do kraja drugog produžetka, dodao je 29 poena, 14 skokova i 10 asistencija. D’Angelo Russell dodao je 29 poena i 12 asistencija za Lakerse.

Bucksima nije pomogao ni triple-double učinak Giannisa Antetokounmpoa koji je utakmicu završio s 29 poena, 21 skokom i 11 asistencija. Međutim, Antetokounmpo je promašio dva slobodna bacanja 24,2 sekunde do kraja u drugom produžetku nakon što je Reaves zabio tricu koja je dovela Los Angeles do vodstva 124-121. Damian Lillard iz Milwaukeeja skupio je 27 poena i osam asistencija.

Jalen Williams predvodio Oklahomu do pobjede

Oklahoma City Thunder su u gostima sa 119-112 bili bolji od New Orleans Pelicansa. Jalen Williams je predvodio Oklahomu s 26 koševa, pratili su ga Josh Giddey s 25 ubačaja i Shai Gilgeous-Alexander s 24. Thunder je postigao posljednjih 12 poena u utakmici u zadnje tri minute i stigao do pobjede.

Zion Williamson je imao 29 koševa i 10 asistencija, CJ McCollum zabio je 23 poena, a Trey Murphy III i Herbert Jones dali su po 16 za Pelicanse.

Dallas Mavericks su s 132-92 razbili domaće Sacramento Kingse.

Luka Dončić zabio je 26 od svojih 28 koševa u prvom poluvremenu, a Kyrie Irving je zabio 18 od svojih 24 u zadnje dvije četvrtine.
P.J. Washington je ubacio 14 koševa uz 13 skokova, dok je Tim Hardaway Jr. zabio 22 koša za Maverickse kojima je ovo peta uzastopna pobjeda. Najbolji kod Kingsa bio je Domantas Sabonis s 12 koševa, 11 skokova i devet asistencija.