Rijeka je prvi finalist Kupa Hrvatske: Smolčićev pogodak odlučio pobjednika

Prva utakmica polufinala Kupa Hrvatske igrala se u srijedu na stadionu u Kranjčevićevoj, a susreli su se domaćin Lokomotiva i trenutni lider HNL-a Rijeka.

Nakon 90 minuta borbe, u prvi finalist Kupa Hrvatske je Rijeka, koja je s minimalnih 1:0 pobijedila Lokomotivu i tamo sada čeka boljega iz večerašnjeg susreta između Hajduka i Dinama na Poljudu.

Finale Kupa Rijeci donio je pogodak Smolčića, koji je za 0:1 zabio glavom u 70. minuti nakon ubačaja iz kuta Marca Pašalića. Gol vrijedan finala pogledajte OVDJE.

image

Zanimljivo polufinale

Prvo poluvrijeme na Kranjčevićevoj bilo je zanimljivo, Rijeka i Lokomotiva smjenjivale su se u napadima, ali Čop i društvo sa strane domaćih te Pašalić i društvo sa strane gostiju nisu probili Zlomislića i Čavlinu.

Drugo poluvrijeme preslika prvog, napadaju jedi i drugi, da bi u 70. minuti zabio Smolčić, a do kraja utakmice Lokosi su pokušali izjednačiti. ali nisu uspjeli i Rijeka je prvi finalist Kupa Hrvatske.

Podsjetimo, od 19 sati na Poljudu igraju Hajduk i Dinamo.

Novi okršaj! Hajduk i Dinamo igraju za finale kupa, evo gdje možete gledati ovu utakmicu